Zdravší utorok: Zimná pochúťka z jabĺk

V angličtine existuje príslovie: „Keď od života dostaneš citróny, sprav z nich citronádu“, mne však život priniesol debničku plnú jabĺk. A tak som prišla na tento recept na zdravší dezert z jabĺk ktorý mal veľký úspech. Inšpirovala som sa trochu jablkovým kompótom (ktorý ostatných členov domácnosti neoslovil), trochu jablkovým crumble, ktorý je skvelý ale nie celom úplne zdravý s ohľadom na podiel cukru a masla v posýpke. Navyše som túto sladkosť povýšila na večeru a bol to úspech 2 v 1.

POTREBUJEM:

Jablká, perníkové korenie(ak nemáte radi, môžete nahradiť škoricou), skyr/ grécky jogurt, vanilkový cukor, pekanové orechy

PRIDALA SOM:

Mrazené jahody ale podľa chuti môžu byť aj maliny, skvelé sú čerstvé hrušky, broskyne alebo marhule

POSTUP:

  1. Skyr zmiešam s malým množstvom vanilkového cuku. Iba toľko aby trochu stiahol jeho kyslosť a zľahka ho prevoňal.
  2. Do zapekacej misky na malé kúsky nakrájam jablká (na tri porcie som dala cca 6 menších jabĺk), pridám prípadné iné ovocie podľa vlastného výberu a zľahka posypem perníkovým korením. Na vrch pridám pekanové orechy a ak chcem môžem pridať aj iné orechy alebo ovsené vločky.
  3. Pečiem v rúre predhriatej na 200°C.  Čas vám bohužiaľ povedať neviem, lebo napriek tomu, že 200°C by objektívne malo byť rovnakých všade, každá rúra má vlastný temperament a pečie trochu inak. Preto vám radím prvý krát venovať času pečenia pozornosť. A na druhý krát budete vedieť, ako dlho na prípravu potrebuje práve tá vaša.

Teplé ovocie naservírujem na vanilkový skyr a mám super zdravšiu, zimnú pochúťku za pár korún.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s