3 jednoduché spôsoby ako byť v roku 2021 lepší

Január je v plnom prúde a mnohí už na svoje predsavzatia, ktoré si na konci minulého roka dali zabudli. My v redakcii sme nie len že na svoje predsavzatia nezabudli, ale  práve naopak aktívne pracujeme na ich dosiahnutí. Či už sú to naše ciele pracovné, rodinné, študijné alebo ciele na udržanie starých priateľstiev, sme v našej snahe neúnavné (pozor humor). Za roky kedy si so striedavým úspechom dávali predsavzatia sme si pre vás pripravili pár spôsobov ako byť  životných zmenách úspešnejší.

Realistické ciele

Prvým krokom k tomu, aby človek vôbec mal šancu uspieť je nastaviť si ciele realisticky podľa seba, nie podľa influencerov,  nie podľa susedov, alebo podľa priateľov. Chudnite s ohľadom na svoje telo, kariéru budujte s ohľadom na to čo je vo vašich silách a svoje články píšte pre svoje potešenie a pre potešenie vašich pár čitateľov a hlavne,  tešte sa z každého aj čiastočného úspechu.

Dobre nastavený cieľ naozaj je polovica úspechu. Preto preferujeme stanovovať si krátkodobejšie, dosiahnuteľnejšie ciele, ktoré Vás udržujú šťastnejších a motivovanejších. Preto aj pri novoročných predsavzatiach sme si stanovili, radšej január bez alkoholu, alebo napísať v roku 2021 viac článkov ako minulý rok, zavolať kamoške častejšie, než cieľ viesť celý rok asketický život, napísať tri články každý deň a volať si každý týždeň.  Život chceme lepší ale náš.

Pomaly ďalej zájdeš

Ľudia sa začiatkom roku snažia, mávnutím prútika snažia byť iní a lepší. Naraz si dávajú množstvo predsavzatí a potom skôr, než skončí január ich húfne vzdávajú. Ak chcete zmeniť veci vo svojom živote, nesnažte sa o revolúciu. Meňte veci krok po kroku. Stanovte si jeden cieľ a pracujte na ňom. Keď ho budete mať pod kontrolou, pridajte ďalší z vášho zoznamu. Namiesto množstva predsavzatí, ktoré po chvíli vzdáte, majte víziu kde by ste chceli byť na konci roka a pomaly k nej smerujte.

Spolu sa to lepšie zvláda

Ak  sa púšťajte do zmeny, nájdite si partnera, kamošku alebo kolegyňu, ktorí budú na ceste k zmene s vami. Okrem podpory a povzbudenia predstavujú výčitky svedomia  ak svoj záväzok nezvládate. My v redakcii sme si podporou navzájom ale ak nemáte vo svojom okolí nikoho, s kým chcete svoje sny a ciele zdieľať, môžete si stiahnuť jednu z aplikácii, ktorá vám pomáha monitorovať dodržiavanie vašich cieľov, zaznamenávať svoj pokrok ale aj vytvoriť tlak komunity. Niektoré aplikácie umožňujú aj stanovenie si finančnej sankcie v prospech charity za nedodržanie cieľa.

Nech vaše predsavzatia dopadnú akokoľvek, každý deň, keď svoje ciele dodržíte, je lepší ako keď  by ste sa nikdy nesnažili.

One comment

  1. […] Ako som vám už spomínala, ani tento rok sa nezaobišiel bez predsavzatí, okrem iného aj ohľadom životného štýlu. A keďže tým čo som v článku spomínala sa aj riadim, rodinná rada rozhodla, že namiesto dramatickej zmeny v stravovaní budeme robiť zmenu pomalú a to napríklad tak, že v utorok bude vyhradený na moje experimenty so zdravšími verziami jedál ktoré máme radi. Aby som zmiatla nepriateľa nazvala som dnešný experiment namiesto paradajkovej omáčky s červenou šošovicou salsa rossa di casa ( di casa nazývame každý experiment na spôsob čo dom dal).  A dnešný experiment mal veľký úspech. […]

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s