3 zaručené tipy na výrobu nanukov s deťmi

Mnohí z nás to poznajú. Túžobné pohľady detí pred zmrzlinárňou, nekonečné vyjednávanie či si zmrzlinu môžu dať, koľko kopčekov a prečo susedove deti majú viac. Donekonečna vysvetľovať, prečo si zmrzlinu nemôžu dať omrzelo našu čitateľku Zdenu a podelila sa s nami o to, ako nie len, že vyriešila tento problém ale svoje deti kreatívne zamestnala počas prázdnin a naviac deti bez toho aby si to všimli zjedli aj ovocie, ktoré by inak nevyhľadávali.

Nanuk ako raňajky

Zdena si stále pamätá ako zmrzlina v detstve chutila najlepšie. Nie pre to, že bola extra chutná, bola to obyčajná zmrzlina na malom meste, ale preto, že dostať zmrzlinu bolo pre ňu niečím výnimočným. A čím výnimočnejšie sa to zdalo, tým viac po nej túžila. Keď mala vlastné peniaze a možnosť si zmrzlinu kúpiť kedykoľvek už nikdy jej tak nechutila. Preto sa rozhodla zo zmrzliny spraviť obyčajné jedlo. Raz do týždňa majú jej deti namiesto jogurtu s ovocím a cereáliami nanuky. Výživovo zjedia to isté ale oni majú pocit, že majú na raňajky zmrzlinu.

Bez práce nie sú nanuky

Ďalšou radou, je zapojiť deti do výroby. Od zbierania ovocia v záhradke, cez umývanie až po samotnú výrobu nanukov. Nechajte páry malých rúk vám s prípravou pochúťky pomôcť a síce to asi nebude urobené najrýchlejšie ale deti budú mať pocit, že pomáhali a že si svoju sladkosť zaslúžili. Navyše si vytvoria vzťah k príprave domáceho jedla čo je užitočná vlastnosť, za ktorú sa vám určite raz poďakujú.

Primerane zdravé

“Niekoľko mojich kamošiek skúšalo “terapiu nanukmi” tiež a neuspeli. Ich problémom bolo, že chceli aby boli nanuky príliš zdravé a to vyberavé detské jazýčky odhalili. Ak urobíte nanuk z príliš vodového ovocia bude vodový. Ak ho urobíte z ovocia príliš kyslého a ničím ho nedochutíte bude kyslý. Preto deťom dovolím do nanuku pridať aj ich obľúbený Pribináčik aj banán a sú vždy nadmieru spokojné. Ani si nevšimnú že Pribináčika zjedli len jedného (dvaja) a to, že zjedli viac ovocia. ” vysvetľuje Zdena a podáva nám nanuk, ktorý s deťmi vyrobili, samozrejme po tom, ako deti súhlasili, že sa s nami podelia.

Obľúbené recepty na nanuky:

marhule+ tvaroh+ škoricový cukor

banán +jahody+maliny

mini piškóty+pribináčik+maliny

ríbezle+ škoricový cukor+ jahody+ maliny + jogurt

do rozmixovaných jahôd a malín vmiešať zbytok šľahačky

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s