5 minút v kuchyni: Bruschetta

Vykúzlená za 5 minút, bruschetta je najlepším priateľom pri nečakanej návšteve.

Bruschetta je dokonalým príkladom toho, ako sa dá veľmi elegantne odprezentovať jedlo, ktoré vznikne z toho, keď doma naozaj skoro nič nemáte. Práve tento recept nás aj inšpiroval k sérii s podtitulom: „Rýchle recepty pre nečakané návštevy alebo z núdze cnosť“, v ktorom sa pokúsime predstaviť vám viaceré recpety, ktoré vám pomôžu udržať si status perfektnej gazdinky, aj keď doma naozaj skoro nič nemáte.

Ak vám koncept tohto jednoduchého ale božsky lahodného jedla nie je známy, pomôžeme si definíciou dostupnou na internete: „Bruschetta je zapečený alebo opečený chlieb, na ktorom sú paradajky, bazalka, cesnak.“, čo vám v podstate aj prezradí celé moje tajomstvo spočívajúce v základných surovinách ktoré od jari do jesene v mojej domácnosti nikdy nesmú chýbať.

Paradajky v mojej domácnosti od jari do jesene nesmú chýbať

POTREBUJEM:

Čerstvé paradajky (ideálne zo záhrady alebo z trhu)

Čerstvú bazalku

Cesnak

Soľ

Olivový olej

Chlieb, kľudne aj postarší

UVÍTAM:

citrón/balsamico, cukor/ med, Chilli

POSTUP:

Postup je absolútne jednoduchý paradajky nakrájam úplne na drobno, posolím a ak boli vodové prebytočnú vodu zlejem. Nie, nesnažte sa tento krok obísť, krájanie na drobno je nevyhnutné pre pravý pôžitok robí rozdiel medzi nakrájanou paradajkou na chlebe a bruchettou.

Ideálna na posedenie na letnej teraske, dokonale vhodná k poháru vína

Obdobne na drobno nakrájam aj cesnak a bazalku a premiešam s paradajkami a olivovým olejom a štipkou soli. Ak mám super paradajky, môže toto byť koniec receptu na paradajkovú časť. Ak sú paradajky trochu menej super dochutíme citrónom/ balsamicom a dosladíme aby sme vyzdvihli prirodeznú chuť paradajok.

Potom sa pustíme do prípravy pečiva, ideálny je chlieb. Ak máme čas a príležitosť, chlebík trochu pokvapkaný olivovým olejom opečieme na vonkajšom grile, čo pozdvihne vašu Bruschettu na celkom inú úroveň. Pre účel rýchleho nenáročného jedla však celkom postačí opiecť chlieb na panvici ba dokonca aj opiecť ho v hriankovači.

Ak sa nám zdá tento recept príliš jednoduchý môžeme ho vylepšiť rukolou, prosciuttom, mozzarellou alebo parmezánom nazdobeným na vrchu bruschetty.

Paradajky na chlebík naservírujeme až tesne pred podávaním, aby chlieb nerozmočili. Ale inak je tento recept stelesnenie dokonalej jednoduchosti a neviem sa dočkať ako si ho vychutnám s dievčatami z redakcie pri pohári vína na terase.

Máte tipy na rýchle jedlo pre nečakanú návštevu? podeľte sa s nami v komentároch.

One comment

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s