Ako prežiť karanténu vo dvojici

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je men-2425121_19201.jpg

Posledné dni mi značne začína znepríjemňovať slovo karanténa. Karanténa, karanténa, KARANTÉNA. Všade.

Ako to zvládaš v práci? Kŕmiš kvások ? Mala si na raňajky ryžovo pohánkovo pšenično ražnú kašu s fresh čučoriedkami zbieranými za mesačného svitu ? Nie. Kvások skapal a včera sme mali na raňajky spišské párky s horčicou.

Čo však neskapalo a paradoxne mimoriadne prosperuje je moje manželstvo. Či naše. Či ako sa to. How is that possible? Že:

Keď mi mužko hovorí, hovorí na mňa. Nehovorí cezo mňa. 

Vysvetlím. Vzhľadom na to, že je KATANTÉNA, zisťujem, ako super prospešné je toho chlapa počúvať a tým mám na mysli tak naozaj počúvať, nie len počuť. S udržaním svojej pozornosti to mam skutočne zložité, ale tieto dni plné času na všakovaký shit sa snažím počúvať muža od začiatku do konca  rozhovoru. Myšlienkami som tu. Nie som v HMku pri uber cool, nenositeľných, každú božiu postavu deformujúcich, ľanových nohaviciach, ale som tu. A počúvam ťa. Síce si to musím tu a tam pripomenúť, ale dôležitý je výsledok.

Obaja sa podieľame na chode domácnosti najlepšie, ako vieme.

Rozvediem. Nie, nepomáha mi muž. NEZNÁŠAM slovo „pomoc“ vo vzťahu k domácim prácam. Ale to je taky môj vlastný pain in the ass, nie každý to takto má. V každom prípade si povedzte, čo kto bude/chce robiť a get shit done, nech je príležitosť aj na iné milené aktivity. Aby to celé dávalo zmysel a láska aby kvitla, bolo by dúžasné ten pomer udržať cca 50/50. Čo sa nám milé ženy, nikdy nepodarí.

Snažím sa nerušiť mužov flow.

Veľmi. A nejde mi to. Tiež veľmi. Ja ťa jednoducho potrebujem teraz, teraz chcem toto, teraz sa pozri na hento. TERAZ. Nie keď si dokončíš svoju vec. Nie keď tvoj mozog úspešne ukončí jednu aktivitu, a môže ísť rovnako úspešne na tú druhú (ktorú potrebujem urobiť TERAZ), nie nie. Sprav to teraz hneď, ja budem spokojná, ty budeš nešťastný. A na konci dnešného dňa sa obuješ a budeš odo mňa bežať presne opačným smerom. Papík.

Skúste si nájsť niečo, čo budete robiť spolu.

Spolu a s radosťou. Adresované je to pravdaže párom, ktorý spolu nie sú ráno na skialpoch, cez obed na bicykli a večer na vychádzke. Takže takým tým normálnym, žijúcim tiež vlastné životy. Určite za týmto nehľadajte žiadny hejt ta ďééé. Späť k tipom.! My napríklad sme včera hrali žolíka a počúvali k tomu Solomunov set z GTÁčka. Večer o pol jednej. Dnes sme ráno vyfukovali veľkonočné vajíčka. Fajnové. Cez deň spoločná prechádzka a teraz obligatórny Netflix a skúsime nájsť niečo, čo nás bude baviť oboch.

Aby som toto celé ale neukončila pred ukončením KARANTÉNY, myslím že bude tento príspevok dobré nedopísať. Možno sa k nemu o tri týždne vrátim a dopíšem na čo ďalšie som prišla.

Prípadne napíšem nový. 5 typov ako sa nepriestrelne zbaviť mužovho tela.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s