3 spôsoby Ako (ne)vylepšiť: Pancakes z ovsených vločiek

Extra zdravé, extra chutné, len škoda premárneného času a surovín.

Neznášam jesť každý deň to isté. Niekomu rutina v stravovaní vyhovuje, vo mne toast alebo ovsené vločky na raňajky každý deň vzbudzujú takmer úzkosť (otec by mi dal, za tieto rozmaznané reči). Od detstva som si raňajky robievala sama a aj keď to nikdy neboli zrovna vajcia benedikt, boli vždy podľa mojej chuti a boli relatívne rôznorodé. A také sa ich snažím udržať do dnes.

Bol chladný februárový večer a ja som sa striasla, tento krát nie od zimy ale od predstavy, že budem na druhý deň 4 krát za sebou jesť jogurt s granolou. Keďže som toho doma veľa nemala povedala som si že sa obrátim na gúgeľ, ktorý vyrieši každý problém. A vyriešil, našla som skvelý recept na zdravé lievance (pancakes) zo stránky Jamieho Olivera(recept tu, originál recept tu), na ktoré som mala skoro všetko, navyše príprava mala trvať pár minút. Čo by asi aj trvala keby som nerobila obmeny a zlepšováky. Moje ponaučenie ako (ne)vylepšovať tento recept je tu:

  1. Čítaj, nedomýšľaj!

Recept som si prečítala zbežne, a čo som nevedela som si domyslela(aj preto, že recept bol v angličtine), preto som Vločkový prach (klikni pre recept) nahradila drtenými ovsenými vločkami. To určite nebola fatálna chyba ale recept to určite nezlepšilo. Pritom stačilo prečítať si aj úvod, nie len body v postupe ako niekedy bohužiaľ zvyknem.

  • Nemeň recept, ktorý nepoznáš.

Ďalej som sa dopustila ďalšej, takmer začiatočníckej chyby. Namiesto čerstvého zrelého banánu som použila banán zmrazený. Najskôr som sa ho snažila rozmraziť, ale bála som sa že z neho bude banánová kaša, tak som zmes dala do mixéru so zmrazeným banánom. Vzniklo ľadové podivné smoothie, ktoré som aj tak musela nechať chvíľu zohriať.

  • Nie vždy je ľahšie to, čo sa ako ľahšie tvári

Po malej chvíľke zúfalstva so zmrznutým banánom som všetky suroviny nahádzala do smoothie mixéru. Veď to bude jednoduchšie. Nebolo. Vzniklo smoothie, ktoré v sebe nemalo kúsky banánu ako by mal pôvodný recept a vyliať ho z mixéra tak, aby tam nezostala polovica cesta bola vcelku náročná úloha.

Ako to celé dopadlo?

Pancakes boli skvelé. Príprava trvala viac než pol hodinu, polka cesta zostala v mixéri ale ponaučená sa na tento recept určite odhodlám znova. Len som sa s vami chcela podeliť o to, čo mi v receptoch na blogoch chýba. Nikto z nás nie je dokonalý. Nie všetko sa vždy podarí úplne podľa plánu a to nie je problém. Aj takéto zážitky treba zdieľať.

Ak sa ti moje rozprávanie páčilo, a chceš si prečítať viac podivných receptov, príhod alebo cestovateľských blogov, lajkni si stránku Som lietadlo ak ťa niekto nepredbene budeš prvý. Okrem mňa. 😀

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s