Cépéčkár &City: Čo spravíš ty keď máš na rohožke hovno?

Bratislava, Košice alebo Prešov city. Prečo nemať zo svojho mesta to najlepšie?

Vyrastala som na dedine, som  asimilovaný Cépéčkár a nehanbím sa za to . Síce som nevyrastala na idylickej rozprávkovej dedine s nerozlučnou partiou kamarátov a bodrou starenkou čo pečie buchty a vie všetko o živote ale predsa malo naše bývanie skôr vidiecky charakter. A preto sa aj na riešenie problémov uplatňovala ona povestná sedliacka logika.

 Mali sme dvor a psa mal na ulici skoro každý, vrátane nás. Keďže bol pes pochopiteľne môj nápad, ostala mi aj úloha po ňom upratovať a tá mi až tak nevoňala.

Ešte viac mi nevoňalo, keď ma  rodičia nútili upratovať aj  po susedovom psovi, ktorý si potrebu zrealizoval zpravidla pred našim domom. Bezúspešne som protestovala. Môj pes urobí bordel u suseda = upratujem to  ja, susedov pes urobí bordel u nás  = upratujem to  ja, kde je spravodlivosť?. Prečo mám upratovať po cudzom psovi? Rodičia mi s rôznou dávkou trpezlivosti dookola vysvetľovali, že aj keď to nebol môj pes, nikoho nezaujíma kto to bol, každého zaujíma iba to, že my sme tí čo majú na rohožke hovno. A oni chcú žiť v peknom prostredí.

Kam sa chcem týmto (zdanlivo) nezmyselným bľabotaním o hovne dostať?

Ak ste to doposiaľ nepochopili, toto nie je naozaj o psích výkaloch. Je to o našom vzťahu k nášmu okoliu. Naše okolie je náš problém, a opäť je jedno kto neporiadok spôsobil, ale to či chcete žiť v peknom prostredí. Preto je úplne jedno, či si Prešporák, Cépéčkár alebo indián, ak ignoruješ neporiadok vo svojom okolí si stále len ten, čo má na rohožke to metaforické „hovno“. Nikto z nás nie je príliš dobý na to, aby pozbieral neporiadok v svojom okolí, lebo kým my sa nezačneme starať o svoje okolie tak nás ani Vallo nespasí.

Tak čo urobíš ty, keď to máš na rohožke?

Ak si sa dočítal až sem, vypočuj si túto tematickú pesničku: https://www.youtube.com/watch?v=CLMRPhm6YyQ

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s