Najlepšie Čokoládovo- malinové Muffiny

Legendárny muffin v plnej kráse

POTREBUJEM:

1,5 hrnčeka polohrubej múky, 1/2 hnedého cukru, 0,5 hrnčeka horkého kakaa, 2 veľké vajcia, 1/3 hrnčeka roztopeného masla, 1 kypriaci prášok, čokoládu (ja používam 70% z Lídla, ale akákoľvek kvalitná čokoláda môže poslúžiť), 250 g malín, košíčky na muffiny.

POSTUP

Trúbu predhrejem na 180°.

Pri tomto recepte vám naozaj pomôže piecť muffiny v košíčkoch alebo individuálnych silikónových formách. Čokoláda sa rozteká a lepí a práca s muffinovým plechom je v tomto prípade celkom otrava.

Všetky suroviny okrem malín a čokolády postupne zmiešam do hladkého cesta mixérom. Na záver pridám do cesta maliny. Na miešanie už nepoužívam mixér ale len lyžicu tak, aby v ceste zostali kúsky malín.

Cesto nadávkujem lyžicou do pripravených košíčkov. Na jednu lyžicu cesta položím kocku čokolády a doplním cestom do troch štvrtín. Na vrch muffinov dám zvyšok nadrobno nakrájanej/ nalámanej čokolády a pečiem 15 až 20 minút.

Tento recept sa mi zatiaľ vždy na 100% podaril. Preto získal titul, najlepší. Myslíte si že máte recept, ktorý by ho mohol o prvenstvo pripraviť?

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s